Güleser Ekşi - Minyatür - Geleneksel Sanatlar

Minyatür ile kısa kanatlı ve değerli bir kuş olan Hüthüt / Huthut kuşunu tasvir eden Güleser Ekşi, kullandığı renk ve desenlerle kendine has bir tasarım ortaya koyuyor. KybelArt minyatür sanatı seçkimize göz atın, beğendiğiniz eserleri bir tıkla adresinize gönderelim!

BİYOGRAFİ

1989 yılında Mimar Sinan Üniversitesi Mimarlık Bölümünü bitirdi. Mezuniyet sonrasında serbest olarak çeşitli firmalarla çalıştı. Kurucusu olduğu şirketinde mimarlık çalışmalarına devam etmektedir.ilk ofisini Erenköy de açarak mimarlık çalışmalarına başladı.Sonraları  Kadıköy de Cemalettin koca ve Rıdvan Gençay ın yanında çalışarak çeşitli projeler: villa ,apartman,fabrika,ofis yapılarını tasarladı..

Kartal,tuzla,Kadıköy,Sarıyer,Maltepe,Sancaktepe de birçok projeler yaptı.eski eser röleve ve restorasyon projelerini hazırladı .yaptığı projelerinbelediyelerden ruhsatlarını alarak şantiye şefliği de yaptı.sultanbeylı ve kartal adliyelerinde 1998/2000 yıllarında bilirkişilik yaptı.

Vizyonunda; yaptığı proje çalışmalarında ve sanatında işveren tarafından güvenilir ve dürüst olması dan dolayı takdir kazanmıştır.

Yaşam felsefesi misyonunda doğayı, çocukları,yeşil alanları,yatay mimariyi dolayısıyla insanı koruyan konseptler geliştirdi.

1993'de Kadem Ekşi ile evlenerek iki erkek çocuğu sahibi olmuştur. Daha sonraları resim yapma fikriyle minyatüre yöneldi.

2013 yılından itibaren minyatür sanatı ile ilgilendi. Klasik Türk Sanatlar Vakfı’nda 4 yıllık minyatür eğitimini tamamladı. Eserlerini, kendi sergileri yanında yurt içi ve yurt dışı çeşitli karma sergilerde sunmaktadır.

Üsküdar Altunizade kultur merkezi,(altın kuşlar sergisi)2017

Beşiktaş Deniz Müzesi (rüzgarlı tepe sergisi) 2018

İto Hünkar kasrında(yolcu kişisel sergisi 2019

Yunus Emre Enstitüsü ile birlikte Belçika 2018

Beyrut'ta (2016)Mantukı-tayr adlı karma sergi

Dolmabahçe sanat galerisi mantukı tayr karma sergisi 2017

Beştepe süleymanname karma sergisi 2019

Hazine müsteşarlığı süleymanname sergisi 2019 katıldı.

Babası rahmetli Mehmet Gökalp'in Bidayetten Hidayete adlı kitabının ön ve arka sayfa kapak tasarımını yaptı  ve yayınladı. Kadem Ekşi ye Hacivat ve Karagöz tasarımı yaptı.

Mimari çalışmaları yanında kendine özgün, serbest kompozisyonla oluşan bir çizgide klasik teknikler kullanmayı tercih ederek minyatür çalışmalarına devam etmektedir. Minyatürlerinde perspektif, renk armonisi, diagonel geçişler vardır. Post modern minyatür yapmaktadır. Cevizlideki ofis/atölyesinde minyatüre başlangıç dersleri vermektedir.

Güleser Ekşi Eserleri