Kemal Çalışkan - Çini - Geleneksel El Sanatları

Geçmişten günümüze yansıyan Anadolu esintisini, denizin kokusunu ve bir kültür şehrinin siluetini yansıtan eserleri ile sanatı evinizde uzun yıllar boyu hissedeceksiniz. Kybelart sanatı evinize taşıma fırsatı sunarken, hemen sipariş verin, sanatı ulaşılabilir kılalım!

Sanatçının gözünden; eserlerim Geleneksel Türk Sanatlarının en özel dallarından biri olan Çini sanatının Resim sanatıyla dekore edilerek daha modern bir görünüme geçirilmesi esasına dayanarak oluşturulmaktadır. Klasik  resim anlayışını farklı bir altyapı üzerinde geleneksel motifler eşliğinde uygulamak her türlü sanat ortamında ve iç mimaride daha modern dokunuşlar oluşturmaktadır. Böylelikle birbirinden çok farklı sanat dallarını aynı platformda buluşturmaktayım.

BİYOGRAFİ

Kemal Çalışkan,1986, Kırıkkale doğumludur.

Sanat eğitimine 2006 yılında Uludağ Üniversitesi İznik Meslek Yüksek Okulu Çini İşlemeciliği Bölümü’nde başlayan Çalışkan, çalışmalarını üniversite bünyesinde ve çeşitli atölyelerde sürdürdü. Stajını Kütahya Güral Porselende yaparak eğitimini tamamlayan Çalışkan, 2008 yılında Uludağ Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü’ne başlayarak resim alanında sanat eğitimine devam etti. Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Enstitüsü Geleneksel Türk Sanatları Eski Çini Onarımları Ana Sanat Dalı’nda yüksek lisansını tamamlayarak tezini Faik KIRIMLI ve İznik Çinileri üzerine yapan Çalışkan, Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde Grafik - Fotoğraf alanında branş öğretmeni olarak çalışmaktadır. 

Kemal Çalışkan Eserleri