Nazif İlhan - Minyatür - Geleneksel Sanatlar

Geleneksel bir sanat aracılığıyla modern bir yorum sunan Nazif İlhan, eserlerindeki Osmanlı motifleri ve renk tercihleri ile tipik minyatür görüntüsünden oldukça uzakta. Şimdi sipariş verin, yeniden kurgulamak istediğiniz bu eserleri sanatçımız sizler için yeniden tasarlasın, KybelArt ile sanat evinize ulaşsın!

BİYOGRAFİ

İsmim Nazif İlhan. 11 Şubat 1993 yılında Tokat’ın Reşadiye ilçesinde doğdum. Çocukluk yıllarımdan itibaren İstanbul’da yaşadım aynı şekilde eğitim hayatımı da İstanbul’da tamamladım. İlköğretim ve ortaöğretim yıllarımdan sonra Bakırköy Anadolu İmam Hatip Lisesi’ne devam ettim sanatla olan bağım da yine lise yıllarımda arttı. Çocukluğumdan beri resme olan merakım bu yıllarda hocalarım tarafından takdir gördü ve Bakırköy’de bir kişisel resim sergisi yaptım. İstanbul Üniversitesi İlahiyat Fakültesinden 2016 yılında mezun oldum. Üniversite yıllarımda aynı zamanda aktif olarak sanat eğitimlerine de katıldım.

2013-2015 yılları arasında Emine Navruz’dan Küçükçekmece Geleneksel Sanatlar Akademisi’nde ders aldım.

2014 yılında Akademi’nin düzenlemiş olduğu sergiye katılım gösterdim.

2015-2017 yılları arasında Milli Saraylar bünyesinde Raif Aydın’dan ders alarak sanat hayatımı sürdürdüm.

2016 yılında Dolmabahçe Sarayı Sanat Galerisi’nde yapılan sergiye katılım gösterdim.

2017-2020 yılları arasında Taner Alakuş Minyatür Atölyesi’nde şahsi derslerime devam ettim. Yine bu yıllar arasında birçok farklı sergi , proje, kitap kapak tasarım çalışmasında bulundum. Şahsi olarak geliştirdiğim tasarım anlayışım gereği sanat eserinin alıcısından izler taşıması onun anıları ve hikayelerini yansıtması gerektiğini düşünmekteyim. Bu sebeple halihazırda kişiye ve konuya özel yaptığım tasarımlarda bana anlatılan hikayeyi kompoze ederek tamamen kişiye özel tasarımlar oluşturuyorum. Özetle klasik minyatür çizgisine modern yorumlar getirmeye çalışmakta ve bunları sanatseverler ile buluşturmaktayım.

Nazif İlhan Eserleri