Selda Kavas Afacan - Dokuma - Geleneksel El Sanatları

Bırakın dünyanın en pahalı aşk hikayesi Taç Mahal Hindistan'da kalsın, Sanatçı Selda Kavas Afacan'ın bakışı ve dokumasıyla ortaya çıkan bu sanat eserin kalbi sizin evinizde atsın. KybelArt ile sanat, ulaşılabilir sanat.

BİYOGRAFİ

1986 yılında İzmit’ te doğdu.

İlk sanat eğitimini 2000-2004 yılları arasında Adapazarı Anadolu Kız Meslek Lisesi Tasarım Teknolojisi Bölümü’nde tamamladı.

2008’ yılında TRT’de, yetenekli genç sanatçıların tanıtıldığı ‘Ben Yaptım Olmuş Mu?’ adlı televizyon programında Prof. Dr. Oktay ASLANAPA ile söyleşisi ve kısa belgeseli ile yer aldı.

Sakarya Üniversitesi, Güzel Sanatlar Fakültesi, Geleneksel Türk El Sanatları Bölümü, Halı Kilim ve Eski Kumaş Desenleri Ana Sanat Dalı’ ndan 2009 yılında bölüm birincisi olarak mezun oldu.

2014’de Marmara Üniversitesi, Güzel Sanatlar Enstitüsü, Geleneksel Türk Sanatları Bölümü’nde Yüksek Lisans derecesini aldı. Katıldığı karma sergiler dışında, Okullar Hayat Olsun Projesi kapsamında çalıştığı çeşitli kurumlarda eğitim ve tasarım koordinatörlüğü yaptı.

2015 yılından itibaren Serdivan Çocuk Akademisi’ nde Uygulamalı Tasarım dersleri, 2016 Bahar Yarıyılı’ ndan itibaren Sakarya Üniversitesi Sanat, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Geleneksel Türk Sanatları Bölümü’nde Misafir Öğr. Gör. olarak Bilgisayar Destekli Tasarım dersleri vermektedir.

2017 yılında kazandığı Yıldız Teknik Üniversitesi, Sosyal Bilimler Enstitüsü, Sanat ve Tasarım Programı’ nda başladığı doktora eğitimine halen devam etmektedir.

Selda Kavas Afacan Eserleri