Sema Kansu - Bakır - Metal İşleme - Geleneksel El Sanatları

İnce rölyefe dahil edilen bakır ile oluşan eserler KybelArt Metal İşleme Seçkisinde yerini aldı. Evinize bambaşka bir hava katacak Bakır eserler, Sema Kansu koleksiyonun imza eserlerinden yalnızca bazıları… Hemen şimdi sipariş verin, KybelArt sanatı evinize taşısın!

 

 

 

BİYOGRAFİ

1962 yılında Ankara'da doğdum. İki kız çocuğu annesiyim. Şuan İzmir'de ikamet etmekteyim.

Bakır Tel İşlemeciliği

1984/2002 yılları arası Seyahat Acentesi ve Bankacılık görevimden ayrıldıktan sonra, 2004 yılında sanat hayatıma başladım.

Çeşitli hocalarımdan aldığım dersler sonucunda 2008'den bugüne kadar Halk Eğitim Merkezindeki eğitmenlik görevime devam etmekteyim. 2013 senesinde Kültür ve Turizm Bakanlığı Bakır Tel İşleme Sanatı dalında sanatçı kartımı aldım.

Bakır Tel İşleme Sanatı,

Eski dönemlerdeki savaş zırhı motifinin günümüze modernize edilmiş halidir. Bu motifleri kullanarak kolye, bileklik, ayna çerçevesi, masa örtüsü, aydınlatma süslemesi (abajur, aplik, lambader başlığı), kostüm gibi çalışmalar ile herkesin kullanabileceği tasarımlara dönüşmüştür. Kullanılan tüm motifler ve bir araya gelen parçalar el yapımıdır. Arzuya göre renklendirme yapılabilir. Kahverengi, gümüş ve altın gibi renk seçenekleri bulunsa dahi ham rengi günümüzde daha çok tercih edilmektedir.

Sema Kansu Eserleri