Serbay Doru - Cam - Modern Sanatlar

Ateşin dansı; cam. Sanatçı Serbay Doru'nun usta ellerinden çıkan Parçalanma isimli eser lost wax ile hayat bulan ve KybelArt cam seçkisinde yerini alan özel bir eserdir. Özgün tasarımı ve hikayesi ile bu sanat eserini sepete ekleyin, tek tıkla kapınızı çalsın!

BİYOGRAFİ

Serbay Doru, 1988 yılında Bandırma’da doğdu.

2007-2012 yılları arasında Anadolu Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi, Cam Bölümü lisans programını tamamladı. Lisans eğitimi süresi boyunca, cam sanatçıları Masayo ODAHASHİ, Yoshiaki KOJİRO, Ed Van DIJK ve Kazimierz PAWLAK gibi önde gelen cam sanatçılarının workshoplarında yer aldı.

2012 – 2014 yıları arasında Denizli’de bulunan Karma Obje ve Mekan Tasarımı Atölyesinde asistan olarak çalıştı. Bu süre içerisinde hem İtalyan cam sanatçısı Lucio Bubacco ile çalışma fırsatı buldu hem de Denizli kent meydanında yer alan Türkiye’nin en büyük açık hava cam heykeli olan “Cam Horoz” un yapımında yer aldı. Kültür ve Turizm Bakanlığı bünyesinde kurulmuş olan Geleneksel Sanatlar Derneğinde, cam ustaları arasında yer almaktadır.

2015 yılında Bandırma’da kurucusu olduğu Alaz Cam Sanatları Merkezinde, modern cam sanatıyla alakalı çalışmalarını sürdürmektedir. Atölye bünyesinde sanatçı, cam sanatının alevde şekillendirme, kalıpta şekillendirme, vitray ve füzyon teknikleriyle alakalı ürün ve eser çalışmaları yapılmaktadır.

Serbay Doru Eserleri