Seyhan Yılmaz - Seramik - Geleneksel El Sanatları

BİYOGRAFİ

1968 yılında Yozgat’ta doğan sanatçı, 1994 yılında Gazi Üniversitesi Mesleki Eğitim Fakültesi Uygulamalı Sanatlar Eğitimi Bölümü Seramik Anabilim Dalında Lisans eğitimini tamamladı.

1999 yılında Hacettepe Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Seramik Anasanat Dalında Yüksek Lisansını, 2008 yılında ise Sanatta Yeterlik derecesini tamamladı.

2015 yılında Plastik Sanatlar/Seramik alanında Doçentlik unvanını aldı. Ulusal ve uluslararası bienal, trienal ve birçok karma sergiye katılan sanatçı, yurtiçi ve yurtdışındaki sempozyumlarda davetli sanatçı olarak yer aldı. Sanatçının yedi kişisel sergisi ve yedi ödülü bulunmaktadır. Yurtdışında Rusya/Irkutsk Seramik Müzesi başta olmak üzere, Malezya, Romanya, Arjantin, Sırbıstan, Tunus ve Letonya gibi ülkelerin yanı sıra yurtiçinde özel ve kamu koleksiyonlarında eserleri bulunmaktadır.

2020 yılında profesör unvanını alan sanatçı Kastamonu Üniversitesi Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Seramik ve Cam Bölümü’nde öğretim üyesi olarak görev yapmakta ve aynı zamanda Seramik Bölüm Başkanlığı görevini de yürütmektedir.

Seyhan Yılmaz Eserleri