Soner Özcan - Kaligrafi - Hat Sanatı - Geleneksel Sanatlar

Eserlerinde resim ve kaligrafiyi buluşturan Soner Özcan, değerli KybelArt sanatçılarının arasında yerini aldı. Herkes gibi siz de sevdiğiniz bir sanata yer açın, yaşamınızı süsleyecek bu anlamlı eser ile sanatı evinizde yaşatın!

BİYOGRAFİ

1973 yılında İstanbul 'da doğdu. Dokuz Eylül Üniversitesi'nden 1993'de mezun oldu.

Yazı hayatına Kaligrafi çalışmalarıyla başladı. Rümeysa ODABAŞ ve Dilek ULUDAĞ hocalardan Rik' a eğitimi aldı. Erhan OLCAY hocadan kaligrafi ve aynı zamanda Mustafa Cemil EFE hocadan da hüsn-i hat dersleri almaya başladı. 2016 yılında uluslararası kaligrafi topluluğu Calligraphy and Lettering Arts Society (CLAS) 'den kaligrafi sertifikası aldı. Denis Brown, Luca Barcellona ve Ewan Clayton gibi ünlü kaligraflardan eğitim aldı.

Dört yıllık eğitiminin ardından 2019 yılında Fatih Sultan Mehmet Üniversitesine bağlı, Küçükçekmece Geleneksel Sanatlar Akademisi Kaligrafi Bölümünden mezun oldu.

Halen, Hattat Mustafa Cemil EFE ile hüsn-i hat ihtisasına devam etmektedir.

Ulusal ve uluslararası bir çok sergiye katılan Soner Özcan, "Kalem Sanat" isimli şahsi atölyesinde hat ve kaligrafi sanatlarını icra etmenin yanında sergi organizasyonları, logo tasarımları, geleneksel kağıt boyama, aharlama, kalem ve kalemlik yapımı ile meşgul olmakta, ayrıca çeşitli resmi ve özel kuruluşlarda kaligrafi dersleri vermektedir.

Soner Özcan Eserleri