Yener Özer - Resim - Akrilik - Keçeli - Modern Sanatlar

Detaylar, çizgiler, benekler ve özgün bir dışavurum! Yener Özer'in tuval üzerine uyguladığı akrilik, keçeli ile buluştu; ortaya göz alıcı eserler çıktı! Her bir köşesinden çıkan detaylarla, koleksiyonunu büyütmek isteyenlere, farklıyı arayanlara ya da yalnızca samimi bir hediye seçeneği olarak sanatçının eserleri, son derece yaratıcı ve uygun! Yaşam alanlarınıza damga vuracak bu çalışmalar, tüm esprisi ve sanatçının ruhuyla KybelArt'ta; KybelArt ile sanat evlerde! 

 

BİYOGRAFİ

Ömrümün uzun yıllarını sığ hedefler peşinde geçirdim.

Lise eğitimimizin ilk yıllarında soruyoruz "ben ne meslek seçeceğim?" diye;

Fakat diyemiyoruz ki "ben gerçekte kimim be hain hergele?"

90'larda varlıklı sayılan, çok koruyucu bir ailenin evladı olarak, kendi fikirlerimin ve ilgi alanlarımın küçümsendiği ve babam tarafından firmasının varisi olmam gerektiği algısı benliğimle zımbalandı. Hiçbir zaman ilgi duymadığım ve aynı konuda hiç motive edilmediğim bir alana itildim. ABD'ye ticaret eğitimi almak için yollandım.

Dünya'nın öteki tarafına yerleşince ve ailemin üzerimde olan etkileri yatışınca ticaret okulundan sanat okuluna kayıt oldum. San Francisco Academy of Art Üniversitesi'nde Sinema/TV - yönetmenlik ve daha sonra Los Angeles'ta New York Film Akademisi'nde Oyunculuk master yaptım.

Oyunculuk soyut bir sanat dalı olduğu ve bir ekip işi olduğu için dileğim gibi zevk alamıyordum hayattan. Auditionlarımın sonuçlarını beklerken hayattan aldığım tek haz tablolarım oldu. Somut bir sanat dalı, elle tutulur, gözle görülür eserler çıkarmak beni tekrar hayata bağladı. Bilinçaltının yaratıcı havuzuna dilediğim zaman dalabileceğim, hiç kimsenin müdahalesi olmadan özgürce yaratabildiğim yegane can simidim oldu sanat.

Hepimiz her gün, her saat ve saniye hayatı anlamlandırmaya çalışıyoruz. Monoton ve otomasyon hallerde, tahmin edilebilir hayatlar yaşıyoruz. Hepimiz herhangi bir istatistiğin her hangi bir rakamı gibiyiz üretmediğimiz, yaratıcı yanımızı kullanmadığımız zaman. Sürekli tüketmek insanı özünden koparır ve engin bir mutsuzluk yaratır. İnsan ardından özgün eserler bıraktıkça benliği derinleşir ve hayatı anlam kazanır.


Hayatın anlamının kariyerim olmadığını, sanatçı olmanın falanca okula gidip filanca tekniği kullanıyorum demek olmadığını; gerçek anlamın şuursuzca, zaman kavramını yitirdiğin ve yaratıcılığının dizginlenemeyen enerjisini hissettiğin zaman öğreniyorsun.


Adım Yener Özer. Eserlerim bilinçaltımın zapt edilmemiş cevherleridir.

Yener Özer Eserleri