Zehra Gökdeniz - Kağıt Kesme - Kat'ı - Geleneksel Sanatlar

Sanatçı Zehra Gökdeniz'in el emeğiyle ortaya çıkardığı, ateş yardımıyla şekillenen cam ve kağıdın birleştiği sıra dışı eserler size ve sevdiklerinize farklı bir hediye alternatifi sunarken, KybelArt'ın birbirinden değerli koleksiyonlarını keşfedin, daha fazlası için sanatı bir tıkla evinize  getirelim! 

Sanatçının gözünden;  " Sanatla uğraşmayı, kendi kişisel tarihimi, görüşümü, duygularımı aynı benden öncekilerin yaptığı gibi geleceğe aktarmanın bir yolu olarak görüyorum …”

BİYOGRAFİ

Geleneksel Türk Sanatlarındaki faaliyetlerine “Münevver Üçer Sanat Atölyesi”nde Tezhip sanatı ile başladım. Daha sonra Türk İslam Sanatları İhtisas Merkezi’nde, Tezhip, Kaligrafi ve Katı’ ile devam ettim. Hatice Uçar’dan İSMEK bünyesinde katı’ dersleri alarak diploma aldım. Kendi mesleğimin yanı sıra zaman darlığından muzdarip olduğumuz yaşadığımız çağımızda, bu meşakkatli sanatları geleceğe taşımak gayesiyle çalışmalarıma devam ediyorum.  Yurtiçi ve yurtdışında çeşitli sergi ve yarışmalara katıldım ve Cezayir, Media’da düzenlenen Minyatür ve Tezhip Yarışmasında uluslararası tezhip 2.lik ödülü aldım.

İstanbul doğumluyum. Boğaziçi Üniversitesi lisans ve yüksek lisans mezuniyetimden sonra TRT, TV Program yapımcı ve yönetmenliğinden emekli oldum. Sanat çalışmalarımın yanı sıra sanatla terapi, aile terapisi ve kişisel gelişim danışmanlığı çalışmalarımı sürdürmekteyim.

Zehra Gökdeniz Eserleri